Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 23.06.2017, 21:48
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Loiko, Edge 
Форум » Життя селища та району » Тут обговорюємо новини та проблеми » Проблема урочища Бабачина (Чи дійсно існує така проблема і як її вирішувати)
Проблема урочища Бабачина
ЧеКаДата: Субота, 11.06.2011, 12:12 | Повідомлення # 1
Рядовий
Група: Друзья
Репутація: 0
Статус: Offline
На сайті вже неодноразово піднімалось питання стосовно урочища Бабачина. Причому піднімалось в зовсім сторонніх темах (напр., http://krasnews.at.ua/news/2011-06-06-1018-0-2-1307468282 ), де зацікавлений читач точно не стане його шукати.
Тому запрошую всіх, хто хоче висловитись з цього питання, до обговорення.

Додано (11.06.2011, 11:03)
---------------------------------------------
Одразу прокоментую кілька думок.

1. "A хто вам заважає сьогодні після роботи взяти граблі і піти з сусідом на ставок не купатися а привести
свій пляж в належний порядок? "

Просто взяти граблі і почистити - це наївний ідеалізм. Ставок знаходиться о аренді. Уявіть, якби до Вас на город хтось заліз і почав там хазяйнувати, бо йому ваше кукурузиння не сподобалось.
Тому, щоб ставок став придатним для відпочинку, потрібно виконати один з двох останніх пунктів в опитуванні: "передати в оренду для створення зони відпочинку, а не для розведення риби", "повернути громаді при умові створення громадської організації із чіткими повноваженнями і обов’язками"
Звичайно, кожен з цих пунктів має свої переваги і недоліки.

2. "...у нас дві водойми і ні одна з них не впорядкована. ...Там Хижий писав- візьміть граблі і йдіть чистити... Можна і взяти, хоч і не купаємося вже там, а як же наші обранці, наша влада- треба ж їм взяти на себе цю ношу взяти, організувати і тоді можна буде і в нас такий знімок зробити- вийдемо і ми, пенсіонери..."
та інше
"От-тепер зрозуміло... Тепер лишилося вияснити, ХТО ж саме (з "начальства") має взяти першим граблі в руки. smile
Бо депутатів багато, якщо всі вийдуть з граблями, то можуть і не розминутися в Бабачині..."

Керуючись досвідом попередніх "толок", мушу відзначити, що, добровільних помічників в таких акціях небагато. Але турбує не це.
Здається, що всіх "дискусантів" зацікавила не сама ідея очищення Бабачини, а побачити "начальство" з граблями. Тобто зберуться люди не працювати, а дивитись, як працюють депутати. От коли всі прийшли до думки, що приємно буде побачити адміністрацію за фізичною працею (що, до речі, не так вже й рідко стається. І в усіх толоках вони активно беруть участь), то всі й заспокоїлись.

Поправлю, що в Краснопіллі далеко не дві водойми.

Додано (11.06.2011, 11:12)
---------------------------------------------
ну, і, як водиться, моя особиста позиція:
Я за ідею очищення ставка та створення зони відпочинку. Але, розуміючи фінансову складність цього питання, не думаю, що на громадських засадах можливо це нормально облаштувати. Тому, як одне з можливих вирішень проблеми, обрав у опитуванні пункт "передати в оренду для створення зони відпочинку, а не для розведення риби". Хоча і розумію, що знайти такого орендатора непросто.

Веселі, брате, часи настали, Ми наближаємось до мети!
Чому ж тоді я шукаю іншу стежку, Чому я далі з ними не хочу йти?

АК47Дата: Субота, 11.06.2011, 14:22 | Повідомлення # 2
Рядовий
Група: Пользователи
може хтось більш детально сформулювати проблему Бабачини, а то не зовсім розумію, в чому така "глобальна" ПРОБЛЕМА??? (там не був вже років 5, тому і запитую). можливо у когось є фото....

ЧеКаДата: Вівторок, 14.06.2011, 19:48 | Повідомлення # 3
Рядовий
Обіцяти не хочу, але, якщо знайду можливість, спробую найближчими днями зробити кілька знімків для вас.

LoikoДата: Вівторок, 14.06.2011, 21:22 | Повідомлення # 4
Рядовий
Група: Администраторы
ЧеКа, дякую за вольове рішення почати цю тему. cool

По суті питання напишу кільканадцять рядків пізніше (треба трохи часу), а от з фото трохи допоможу... wink

Хоча й не розумію, ЯК САМЕ якісь конкретні фото можуть допомогти темі. Бо фото можна зробити різні...

Власні фото поки-що прибережу, покажу, якою побачили Бабачину сумські туристи у серпні-2010:

Українець не той, у кого предки українці, а той, у кого нащадки - українці!

АК47Дата: Середа, 15.06.2011, 23:53 | Повідомлення # 5
Рядовий
Група: Пользователи
Я уже з фото в шоці... треба побачити на власні очі. невже це господарювання орендаря призвело до такого??? Не віриться...

SpeckorДата: Четвер, 16.06.2011, 20:51 | Повідомлення # 6
Рядовий
Група: Заблокированные
Ці фото минулорічні, тоді спека була і рівень води впав у багатьох водоймах. На сьогодні там води побільшало. А взагалі тема "проблеми" Бабачини мала б підніматися років 15-20 тому, протягом яких став поступово перетворювався у болото, натомість почали говорити лише тоді, коли його передали в оренду. Особисто я сюди ні рибачити, ні купатися не ходжу, але неодноразавов чув від батьків, що їх діти протягом двох останніх років ходять сюди купатися, чого не було вже ті самі років 10-15. Знаю, що буде багато зауважень на мій коментар, але громадський став - це нічий, його будуть бомбити сітками і відразу ж плакати на відсутність там риби, він заростатиме, бо, повторюсь, він нічий, а косити з нас ніхто не вийде, ми лише тут, в кометарях про це писати будемо, чи не так? Звичайно, в деякій мірі помилкою було віддавати став в у центрі під розведення риби, але навіть якби хтось взяв став для зони відпочинку і брав з нас 5 грн. за купання і сонячні ванни, ми б з піною у рота доводили один одному, що це чергова "проблема" Бабачини..

При любом госстрое я партизан! При любом режиме я анархист!

SpeckorДата: Четвер, 16.06.2011, 20:58 | Повідомлення # 7
Рядовий
Група: Заблокированные
Ледь не забув. Днями був на Бабачині, захотілось пити, згадав, що за греблею, в лісі є джерельце, яке кілька років облаштовувалось силами гімназистів, членів Екологічної Варти. Зайшов, ледь знайшов те джерельце, забите, замулене, розтрощене, зтрухле і так далі... Джерельце громадське, в оренду ніхто його не брав. Громаді воно "побоку", як і сам став. Давайте і джерело запишемо до "проблем" Бабачини, а ще краще дружно скажемо, що це орендар винен.

При любом госстрое я партизан! При любом режиме я анархист!

ЧеКаДата: Середа, 22.06.2011, 22:53 | Повідомлення # 8
Рядовий
Хоча фото і не нові, зараз рівень води в урочищі не набагато вищий (принаймні був у травні). Тема "проблеми" Бабачини піднімається вже далеко не перший рік, і вже точно до того, як став передали в оренду. Просто раніше не було таких форумів і проблему цю обговорювали більше на словах при особистому спілкуванні (а як ще інакше?). Свого часу були і бажаючі його почистити, але чи то грошей не зуміли заробити, чи снаги та натхнення не вистачило - зараз говорити про це пізно. Проблема від цього не зникне. Глобальною її не назву (вона досить локальна і стосується лише жителів нашого селища), але я її окреслюю так:
В центрі селища є водойма, яка раніше активно використовувалась для громадського відпочинку. Потім ця водойма стала замулюватись та заболочуватись, за пляжем ніхто не доглядав багато років, "господарі" стали там випасати гусей, зрештою сам пляж також заріс та "загадився", прибережна зона все більше заростала осокою, рівень води впав (принаймні за останні вже не знаю скільки років рівень води ні разу навіть приблизно не ставав таким, як колись).

Зараз ця зона не придатна для відпочинку, хоча, як зазначив Speckor, діти і не в таких "калюжах" купаються. Принаймні я це бачу постійно влітку на кожному ставку-копанці в районі. Та й не лише діти. Просто не всім потрібен пісок та чиста вода для того, щоб поплавати.

Стосовно громадського ставу зі Speckor-ом повністю погоджусь (що і висловлено в моєму першому повідомленні), і звинувачувати орендарів також не стану. Я не бачив той договір, але, мабуть, вони його виконують. Чого ще чекати від підприємців? Вони взяли став в оренду з конкретною метою розведення риби. Тому претензій до них немає. Якби вони взяли на себе зобов'язання при цьому почистити став та облаштувати пляж - інша справа. Але поки я не знаю умов договору - які претензії можуть бути?

Quote (Speckor)
якби хтось взяв став для зони відпочинку і брав з нас 5 грн. за купання і сонячні ванни, ми б з піною у рота доводили один одному, що це чергова "проблема" Бабачини..

От тут не погоджусь з висловленою іронією. При таких умовах це дійсно була б проблема. Навіть за славнозвісне Лебедине озеро, яке активно використовується орендарями як зона відпочинку, не беруть грошей за купання. Звичайно, там є певна платна зона, але лише при умові достатньої безплатної зони для купання. А основний прибуток підприємці отримують від прилеглої інфраструктури, яка непогано себе окупає. Тим паче було б недоцільно брати плату за нашу Бабачину. Гроші можна заробляти і при безкоштовному вході. Набагато більші гроші, ніж та нещасна п'ятірка.

P.S. Приєднати до проблеми заболочення ставу і джерело ніхто не проти. Просто впорядкувати його легше. Періодично це робиться, але, звичайно, не так системно, як хотілось би.

LoikoДата: Четвер, 23.06.2011, 20:17 | Повідомлення # 9
Рядовий
Ще раз дякую «фундатору» цієї теми. Цього разу за спробу узагальнення. Сам хотів написати такий пост, та все часу на те не знаходив… А на хоча б поганеньке узагальнення часу таки треба чимало…

В принципі, вважаю, що основні причини, проблеми і «проблеми» вже озвучені, потрібно тепер їх доповнити дрібними (і не дуже) деталями.

Хоча названі не всі проблеми. Адже справа не лише в замулюванні та «заболочуванні» ставка (і 50 років тому у ставку було більш ніж достатньо водоростей, знаю це з розповідей свого батька). Якщо говорити коротко: проблема значно ширша, ніж стан самого ставка. Проблема у тому, що в центрі селища НЕМАЄ впорядкованого місця для літнього відпочинку на воді. Але детально про це трохи пізніше…

Зараз хочу дати невеличкий дайджест матеріалів на нашому сайті з приводу Бабачини. Це для того, щоб кожен небайдужий міг би самостійно та «з перших рук» пересвідчитися, наскільки аргументовано та «комплексно» говорили про Бабачину. І треба сказати, що справедливих коментарів було достатньо.

Отже, дайджест (не повний, основні матеріали та коментарі):

1) Перший матеріал, де була спроба окреслити проблему, тут:

http://krasnews.at.ua/publ....-1-0-21
15.09.2009
Без труда и суда сделал лужу из пруда
http://krasnews.at.ua/news....9-16-62
16.09.2009
Так що таки сталося з Бабачиною?

До речі, один з коментарів до останнього матеріалу дуже близько до істини сформулював основні причини «занепаду Бабачини». Його варто зацитувати:

Влад (04.11.2010 11:21)
Дивно, чому всі мовчать і не обговорюють таку болючу тему. Про те, що ще до передачі в оренду водного обєкта "Бабачина", там був безлад і хащі відомо всім мешканцям Краснопілля, так як останні роки вони стали полюбляти відпочивати на "Грузні". Дійсно з приходом орендаря багато змінилося, було наведено хоть якийсь порядок на ставку. Проблему бачу не в тому, що Кравченко орендар а в тому, що власнику водного обєкту "Бабачина" Краснопільській селищній раді в особі Остріщенко В.Д. це питання аж ніяк не болить. На сьогодні гідроспоруда ставка безхазяйна, тому матеріали направлені до господарського суду який і вирішить подальшу долю "Бабачини". Соромно?, так були часи коли на ставку відпочивали не тільки мешканці селища а і пернаті, перед перельотом на південь лебеді. Однозначно можна стверджувати, що даний водний обєкт не предназначений для промислового риборозведення, куди ще не йшло любитильське рибальство.

Влад (04.11.2010 11:26)
Будемо надіятись що новообраний депутатський корпус Краснопільської селищної ради приділить належну увагу проблемі "Бабачина".

LoikoДата: Четвер, 23.06.2011, 20:25 | Повідомлення # 10
Рядовий
Продовження огляду матеріалів на сайті:

2) Досить змістовний і компетентний коментар О.Нечепоренка тут:

http://krasnews.at.ua/news....-06-529
06.10.2010
Себе покажіть і на других подивіться

Олександр Нечепоренко (11.10.2010 11:12)
Дякую за запитання! Питання навколо Бабачини штучно роздмухане. Просто є невелика кількість людей, які звикли, що Бабачина це їх вотчина, і вони можуть там творити що хочуть.

Відповідно до законодавства Громадський став - це водний об'єкт, який взяла в оренду Громадська організація, і використовує його згідно цілей, зазначених в статутних документах без права спуску. Згідно законодавства дана організація повинна буде за власний рахунок виготовити технічну документацію на став, греблю (десь біля 20 тис.грн.), щорічно сплачувати за водне зеркало, за землю під водним зеркалом, за прибрежну смугу і греблю десь від 7 до 8 тис.грн. Розробити проект спецводокористування (від 5 до 10 тис.грн.). От і рахуй, чи потрібен він буде комусь?

Крім того, просто взяти і розірвати договір оренди з Кравченко Я.О. не так вже і просто. Сам процес розірвання повинен проходити в Господарському суді і на підставах, зазначених в договорі оренди. А на даний час таких підстав немає. Згідно договору оренди став йому надано для ведення товарного риборозведення. Даний договір не передбачає будь-яких поліпшень ставу. Все що зробив Ярослав (пісок на пляжу, зроблена дорога по греблі, освітлена гребля, грибки, прибране сміття) все це його власна ініціатива, яка не передбачена договором.

Крім того додатково повідомляю, що в разі дострокового розірвання Договору оренди за ініціативою селищної ради Ярославу необхідно буде відшкодувати втрачену вигоду, моральну шкоду і т.д. А коштів у селищній раді на це немає. Крім того, доходи від здачі Бабачини в оренду враховані в довготерміновій перспективі при формуванні бюджетів. Іншими словами - гроші отримані від оренди ставу виплачуються працівникам соцсфери у вигляді зарплати, оплачуються енергоносії і т.д.

Тому будь-які обіцянки кандидатів на голову селищної ради забрати став і комусь надати просто фарс і введення в оману виборців. А коли дойде до діла, то просто розведуть руками і все, а люди підуть з похнюпленими головами і зневірою у владу. Все це ми намагалися довести до відома людей, які прийшли на сесію, де і розглядалося дане питання. Але так і не змогли це доказати їм, були одні емоції і все. А з приводу того, яка повинна бути доля ставу, то на мою думку, став необхідно здавати в оренду ефективному власнику, заключати з ним договір оренди, соціальну угоду і щоб від цього був зиск всім, і рибакам, і відпочиваючим, і орендарю. І без різниці хто це буде, чи приватні підприєці, чи громадські організації і т.д.

http://krasnews.at.ua/news/2010-10-06-529-0-2
здивувався (11.10.2010 12:17)
Роз"яснення по Бабачині досить змістовне. Але запитань стало не менше... Тому й не дивно, що емоцій більше, ніж відповідей.
А чому при укладенні діючого договору оренди НІЧОГО згаданого не було передбачено? Ніяких "поліпшень ставу"...
І які саме гроші за його оренду? Для громади то не може бути "комерційною таємницею".

Олександр Нечепоренко (11.10.2010 13:15)
Договора на оренду водних об'єктів є стандартними, розроблені і надані для використання Держкомземом. Щорічно Кравченко Я.О. сплачує від 7 до 8 тис.грн. (на зміну суми впливає коефіцієнт зміни вартості землі, який змінюється щорічно).

3) Згадка про «резонанс навколо Бабачини» тут:
http://krasnews.at.ua/news....-30-786
30.01.2011
КАДРИ, ЩО ЗАЛИШАТЬСЯ, ВИРІШУВАТИМУТЬ ВСЕ
...

(продовження буде)

LoikoДата: Четвер, 23.06.2011, 20:27 | Повідомлення # 11
Рядовий
4) З коментарів до зовсім недавнього повідомлення:
http://krasnews.at.ua/news....06-1018
06.06.2011
БУДНІ Й УСПІХИ КРАСНОПІЛЬСЬКОГО ДЕРЖЛІСГОСПУ

краснопільчанин (07.06.2011 10:06)
Почитав і я цей матеріал- сподобалося, у захваті від недригайлівців, не чекають грошей. а таке творять. Можливо б і керівники району організували таке б у нас , а то облаштовують красу на під"їздах до району, щоб бачили які ми. А можливо після цієї публікації запросити відвідувачів Вашого сайту повести мову про нашу Бабачину- дивіться і грошей не треба, щоб облаштувати місце для купання. У нас також багато і керівників, і депутатів, які б повели за собою людей. Ну треба щось робити ж!

Loiko (07.06.2011 10:33)
"Ну треба щось робити ж!"

А що треба робити?
Думки народу дуже навіть розділилися - див. результати опитування на нашому сайті.

30% вважає, що треба залишити в оренді, бо є позитивні зміни; 30% - передати в оренду для створення зони відпочинку (а не для розведення риби); 25% - повернути громаді при умові створення громадської організації.

Так що ж не зроблено і все-таки треба зробити?

ЧеКа (07.06.2011 20:40)
Обговорення в коментарях явно вийшло за тему повідомлення і знайшло певний напрямок. Гадаю, щоб виокремити проблему Бабачини для загалу (щоб вона не згубилась серед новин), пропоную продовжити на форумі.

Loiko (08.06.2011 14:01)

ЧеКа: "Обговорення в коментарях явно вийшло за тему повідомлення і знайшло певний напрямок. Гадаю, щоб виокремити проблему Бабачини для загалу (щоб вона не згубилась серед новин), пропоную продовжити на форумі."

Слушна пропозиція. Більше того - "проблему Бабачини" ще ніхто не сформулював. У рамках обговорення на форумі на це можна було б надіятися.

Тому всіх небайдужих (і кому є що сказати) запрошуємо на форум.

Отака передісторія теми на цьому форумі.

Отже, як бачите все основне сказано. Справа лише в тому, щоб селищній раді до того дослухатися і щось зробити

LoikoДата: Четвер, 23.06.2011, 20:31 | Повідомлення # 12
Рядовий
Кілька обіцяних слів про тезу «проблема значно ширша, ніж стан самого ставка».

Як було вже сказано, мова йде не про Бабачину – «простий» ставок поблизу від центру селища, а про Бабачину як центр відпочинку. Тобто треба не тільки впорядковувати і доглядати греблю і водне плесо, а й пляжі, дороги, що ведуть до ставка, береги, схили урочища навколо нього, будувати «грибочки»-парасольки, лавочки, кабінки для переодягання, павільйони і т.д. Все це було (у тому чи іншому вигляді) ще років 50-40 тому.

Знову ж таки, було слушно зауважено, що Бабачина занепала близько 30 років тому – після того, як з’явилося «Краснопільське море» - велетенський став в урочищі Грузне. Мабуть вважалося, що там відпочивати і краще, і престижніше…

Але от чи зручно та приємно дітям туди йти чи їхати на велосипеді за 3 – 5 км із центру, та ще й по жахливій липнево-серпневій спеці, - про те якось мало хто думав…

Втім, то вже минуле і сучасне, а в цій темі робиться спроба заглянути в майбутнє. Із перерахованих справ, які треба було б зробити, є одна чи не найголовніша (і найдорожча) – побудувати нові зручні сходи до ставка (з провулку, де колишній військомат). Саме побудувати, бо відновлювати там вже нічого. По тих залишках сходів, що там збереглися може видряпатися хіба що досвідчений альпініст… huh

Але ми забігли мабуть трохи далеко вперед, план заходів – то інформація для роздумів відповідальних осіб, які колись будуть вирішувати цю проблему. Щоб вважати тему сяк-так вичерпаною (хоча б у рамках обговорення на сайті), треба ще проаналізувати результати відповідного опитування. Це буде темою наступного (і мабуть останнього на сьогодні) поста.

LoikoДата: Четвер, 23.06.2011, 20:38 | Повідомлення # 13
Рядовий
Тепер давайте подивимося, що говорив нам «глас народу». Опитування «висить» на сайті вже давненько…

Як вже зазначалося в одному зі згаданих коментарів, думки людей дуже навіть розділилися. Хоча є й дещо, що об’єднує: це небайдужість (а отже опитування підтвердило, що проблема таки є) та скептичний підхід до справи (більшість не вірить, що «громада» у особі селищної влади має бажання чи здатна вирішити проблему).

Відповідно до результатів опитування на нашому сайті (станом на сьогодні – 23.06.11), найпоширеніші думки такі:

29,5 % вважає, що треба залишити в оренді, бо є позитивні зміни;
31,8 % - передати в оренду для створення зони відпочинку (а не для розведення риби);
23,9 % - повернути громаді при умові створення громадської організації.

Думки, що виявилися у меншості:
- оптимістів, що вірять у здатність громади (в особі селищної влади) навести лад - 6,8% («повернути громаді, бо стан справ погіршився»);
- песимістів («немає різниці, бо нічого не зміниться») - 8%.

З невеликим відривом лідирує загалом слушна, але мабуть утопічна для невеликого селища думка, - «передати в оренду для створення зони відпочинку (а не для розведення риби)». Бо якщо в оренду – то значить орендар має на тому заробляти якісь гроші. А на чому він зароблятиме? Плату за користування пляжами впроваджувати безглуздо (це ж не Ніцца, і навіть не елітні пляжі Криму). А супутніх послуг можна придумати не так і багато, та ще й таких, що користувалися великим попитом…

Друге місце – думка «залишити як є». На користь цієї думки було й чимало коментарів, про які говорилося вище. Справді, хоч і мізерний, а прогрес якийсь є, - на Бабачину знову почали дивитися як на місце для відпочинку в центрі селища…

Третє місце – «повернути громаді при умові створення громадської організації». Теоретично – це найкращий і найсправедливіший варіант. Але цей варіант передбачає активну роль селищної влади, яка повинна і прийняти відповідні рішення, створити і підтримати відповідну громадську організацію (чи депутатську комісію, чи відповідний комунальний підрозділ), розробити відповідні плани і заходи, а ГОЛОВНЕ – підтримати те все матеріально…

І як не крути, а проблеми селища вирішувати все-таки селищній раді (та її виконавчим органам) і нікому іншому.

ЧеКаДата: Субота, 02.07.2011, 12:56 | Повідомлення # 14
Рядовий
Зауваження слушні. Спробую в двох словах зробити висновки:
Далеко не в кожному місті в центрі є така чудова зона відпочинку, як була у нас. Більшості дійсно доводиться їздити за кілька кілометрів (у кращому випадку), як тепер і нам до Грузної. Але ми не вміємо цінувати те, що в нас є, тому майже втратили таку зручну можливість. Які ж шляхи вирішення даної проблеми?

передати став в оренду для відпочинку обтяжливо і невигідно для орендаря:
Quote (Loiko)
Згідно законодавства дана організація повинна буде за власний рахунок виготовити технічну документацію на став, греблю (десь біля 20 тис.грн.), щорічно сплачувати за водне зеркало, за землю під водним зеркалом, за прибрежну смугу і греблю десь від 7 до 8 тис.грн. Розробити проект спецводокористування (від 5 до 10 тис.грн.). От і рахуй, чи потрібен він буде комусь?

В той же час сподіватись на якісь дії по відновленню зони відпочинку від влади також важко:
Quote (Loiko)
Але цей варіант передбачає активну роль селищної влади, яка повинна і прийняти відповідні рішення, створити і підтримати відповідну громадську організацію (чи депутатську комісію, чи відповідний комунальний підрозділ), розробити відповідні плани і заходи, а ГОЛОВНЕ – підтримати те все матеріально…

Я ще бачу компромісний варіант, який міг би спрацювати по закінченню строку оренди нинішнього орендаря:
Передати став в оренду для створення зони відпочинку на пільгових умовах: звільнити повністю орендаря від супутніх податків при умові облаштування зони:
Quote (Loiko)
Тобто треба не тільки впорядковувати і доглядати греблю і водне плесо, а й пляжі, дороги, що ведуть до ставка, береги, схили урочища навколо нього, будувати «грибочки»-парасольки, лавочки, кабінки для переодягання, павільйони і т.д.

На таких умовах, звичайно, казна недоотримає тих кілька тисяч, які орендар зможе використати на облатування (таким чином сама ж казна і зекономить на цьому).
Можливо, зробити ще якісь тимчасові пільги для "підйому". При цьому орендар, по суті, виконає зобов'язання влади по облаштуванню ставу, а влада допоможе йому при цьому отримати якісь прибутки.

Форум » Життя селища та району » Тут обговорюємо новини та проблеми » Проблема урочища Бабачина (Чи дійсно існує така проблема і як її вирішувати)
Сторінка 1 з 11
Пошук: