Вітаю Вас Гість!
Неділя, 17.12.2017, 12:42
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Календар

«  Квітень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Пошук

Форма входу


ПРАВИЛЬНЕ РАДІО

«Молоде радіо»


Сайт «Громадського радіо»


Сайт «Є! Радіо»


Сайт «Радіо Домівка»


«Радіо Рокс Україна»


Слухаємо тут:

«Громадське радіо»


«Є! UA Radio»

«Є! Rock Radio»

«Є! Hit Radio»


«Радіо Домівка»


«РадіоРокс»


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Календар України


Краснопілля у Web

Громадські та персональні сайти
Громадський портал Краснопілля Самотоївка в мережі Internet
Краснопілля. Край Слобожанський Краснопілля Інфо
Неофіційний сайт Миропілля Сайт «Миропілля.ua»
Гільдія редакторів-ветеранів ЗМІ Сумської області Офіційний веб-сайт Пророко-Іллінської общини селища Угроїди
Вчора, сьогодні, завтра… Футбольна Краснопільщина
Сайт Український MIDI репозиторій

Офіційні сайти
Офіційний сайт Краснопільського району Офіційний сайт Краснопільської районної ради
Офіційний сайт Краснопільської ОТГ Сайт Краснопільського районного суду
Сторінка Управління Пенсійного фонду України в Краснопільському районі Сторінка Органи та установи юстиції Краснопільського району
Веб-сторінка Краснопільського відділення поліції Офіційний сайт Миропільської ОТГ
Краснопільська селищна рада. Офіційний сайт

Сайти освітніх закладів
Відділ освіти Краснопільської РДА Сайт Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Краснопільська гімназія Краснопільський дитячий садок №3 «Дзвіночок»
Сайт Самотоївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Славгородська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Хмелівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Сайт Хмелівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Мезенівський НВК Бранцівський НВК
Краснопільський районний центр дитячої та юнацької творчості Миропільський навчально-виховний комплекс

Виробництво, послуги
Сайт Краснопільського держлісгоспу Сайт ПП «Комарницький»
Пасека Чехунова Б.И. Турагентство КрасТур
Садиба сільського зеленого туризму «Грунівська Січ» Сімейна пасіка Чернієвських
Сайт Сергія Ноженка Краснопільський агролісгосп


Краснопілля на карті
Krasnopillya google map
Krasnopillya google map

Наші відвідувачі (з 14.10.2009) free counters

Лінки
Безкоштовний каталог сайтів Каталог україномовних сайтів
Найкращі сторінки Сумщини


Мова – ДНК нації Українці в світі
Україна Incognita Україна на старовинних мапах
Рукотвори — інтернет-проект про народних майстрів «КОБЗА» - українці в Росії

Добре товариство
Зробимо Україну чистою!

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Архів записів

Головна » 2017 » Квітень » 28 » Сільська освіта сьогодні, або яке її майбутнє
Сільська освіта сьогодні, або яке її майбутнє
14:33


Навчальний рік завершується для усіх освітян України очікуванням: до чого призведе кардинальне реформування середньої освіти вцілому; які педагогічні надбання ми збережемо і на який рівень вийде учитель: на рівень творчої особистості чи на рівень виконавця нововведень?

Освітяни, як і мільйони українців, сподіваються, що настане те довгоочікуване суспільне благополуччя, за якого діти будуть орієнтуватися не тільки на досягнення матеріального достатку, а й на духовний саморозвиток. Але, нажаль, на передньому плані сьогодні стає орієнтація дитини на "виробництво такої кількості суспільних благ, споживання яких забезпечить у житті комфортний спосіб життя, що сьогодні вважається "щастям".

В.Сухомлинський писав "Без знання дитини нема школи, нема виховання, немає справжнього педагога і педагогічного колективу, а знати дитину можна лише тоді, коли постійно розвивається, збагачується педагогічна культура вчителя". Чи може сьогодні бути успішною школа, у якій учитель не саморозвивається, а постійно «бореться»: бореться за право бути успішним, не зважаючи на матеріальні негаразди, бореться за право бути незалежним у своїй творчості , а не постійно озиратися на недосконале законодавство. Реформа середньої освіти сьогодні ставить під сумнів існування сільської школи як такої взагалі.

Так, сільські регіони східної України – це регіони малочислені. Більшість працездатного населення, які мають дітей шкільного віку, або виїжджають на постійне місце проживання у місто або відправляють дітей (як правило із сьомого класу) до міських гімназій-інтернатів чи ліцеїв. Звичайно, міські школи, гімназії, ліцеї мають краще матеріально-технічне забезпечення, яке одним із шляхів підвищення ефективності і результативності навчання. Але ж не машина повинна навчати і виховувати наших дітей, а людина – учитель. У сільських школах теж працюють висококласні спеціалісти, які на практиці підтверджують, що і в сільських регіонах є розумні діти, які навіть за таких складних умов отримують достойну освіту.

Одним із таких закладів сільського регіону Сумської області є Краснопільська гімназія, яка не зважаючи на труднощі в матеріально- технічному забезпеченні, виборює право на існування. Краснопільська гімназія - молодий навчальний заклад, який був створений у 1998 році як заклад нового типу. Починаючи роботу лише із двох класів, сьогодні гімназія налічує одинадцять класів із загальною кількістю 220 учнів. Розміщена вона у колишньому приміщенні Краснопільської школи, побудованому у 1968 році. Що ж таке гімназія? Чи виправдовує вона сьогодні своє створення? Чи має вона майбутнє? І яке це майбутнє?

Сьогодні факт існування Краснопільської гімназії сприймається населенням району по різному: одні вважають, що гімназія – навчальний заклад, який неефективний, бо через дорогу знаходиться більш комфортна і більш потужніша Краснопільська школа; інші вважають, що гімназія – навчальний заклад повністю виправдовує своє створення, бо та «сімейна» обстановка, яка існує у його стінах, поєднана із конкурентним навчанням, дає свій результат. Звернемося до законодавства.

В Інструкції про організацію та діяльність гімназії (затвердженої Наказом Міністерства освіти України від 20 липня 1995 року N 217) записано,що «Гімназія - середній загальноосвітній навчально-виховний заклад другого-третього ступеня, що забезпечує науково-теоретичну, гуманітарну, загальнокультурну підготовку обдарованих і здібних дітей». Саме обдаровані і здібні діти – основний контингент учнів гімназії. Часто нам задають запитання: «А чому ж тоді ви набираєте не тільки відмінників навчання?». Відповім. Тут же в Інструкції написано, що одним із головних завдань гімназії є пошук і відбір для навчання творчо обдарованих та здібних дітей.

А психологи стверджують, що обдарованість дитини потрібно розвивати і вона може проявитися не відразу, а протягом певного періоду і за умови створення відповідних умов. Тому контингент учнів гімназії – різний. Що ж таке обдарованість? Звернемося до вчених. Вони стверджують, що обдарованість — поняття загальної психології; високий рівень задатків, схильностей. Обдарованість є результатом і свідченням високого рівня інтелектуального розвитку. Обдарованість може бути вродженою (природні здібності) або набутою (проявляється, як правило у дорослому віці). Звичайно, для гімназії залишається пріоритетною академічна обдарованість – здатність до навчання, але і інші види обдарованості не залишаються поза увагою: художня обдарованість, рухова(спортивна) обдарованість і інші.

Не буду перелічувати досягнення Краснопільської гімназії, які і так відомі, і не раз озвучувалися пресі, та хочу поставити запитання: Є майбутнє у такого навчального закладу?. Висококваліфікований педагогічний колектив Краснопільської гімназії не раз доводив, що навіть у сільському регіоні можна і потрібно формувати науковий і інтелектуальний потенціал нашої держави.

Краснопільська гімназія - не така як усі навчальні заклади району, а «іншим» завжди важко. Нам часто закидають, що ми інертні – не добиваємося у влади покращення умов (але нам нема коли ходити по установах – нам треба навчати дітей). Сьогодні учителі гімназії, не зважаючи на постійну «боротьбу за виживання» знаходять у собі сили працювати так, щоб наші випускники були адаптовані до дорослого життя, були динамічними і вміли пристосуватися до постійних змін в суспільстві, були активними і мали свою життєву позицію, яку б змогли відстоювати на різних етапах свого життя. І не обов’язково гарний учитель той, який постійно доводить, що він гарний, бігаючи по установах. Підтвердження цьому – наші випускники.

Звичайно, не залишають поза увагою Краснопільську гімназію жителі селища і усі небайдужі. Хочеться подякувати батьківському колективу гімназії – вони «дзеркало» нашої роботи, наші співавтори, наша опора і надія. Хочеться подякувати спонсорам або краще сказати меценатам, які допомагають покращити матеріальне становище навчального закладу: це і Кунець О.М., і Водотика В.В., і Мороз В.В., і наш депутат Остапенко О.М., і Швець С.О. та інші. Відразу приносимо свої вибачення за неповний список імен людей, яким не байдуже сьогодення і майбутнє гімназії – єдиної сільської гімназії Сумської області.

Хочеться сподіватися, що все-таки влада зрозуміє, що особистість формується і розвивається як раз у дитячому віці і щоб мати успішну Україну перш за все потрібно дбати про її майбутнє – дітей. Учитель не буде бігати і кричати задля покращення свого матеріального становища а буде тихо виконувати своє призначення – учити дітей. Бо найцінніше у нашому житті – це час, який не повернеш ні за яких умов. А не хочеться його витрачати на пусту балаканину. Ми хочемо жити в достойній демократичні й державі де свою відповідність і значимість треба доказувати не криком а справами. Будемо чекати від нової реформи покращення добробуту учителя, підвищення престижу учительської професії і, як наслідок, процвітаючої України.

І хочеться завершити словами, які присвячую усім учителям
Хай славиться УЧИТЕЛЯ ім’я
Хто нас навчає не заради слави.
Заради ЩАСТЯ й ВІРИ в майбуття,
Щоб нашим ДІТЯМ краще жити стало.
Хай славиться УЧИТЕЛЯ ім’я!

Н.Юшко


Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14[/j]
Прикріплення: Картинка 1
Категорія: Громада | Переглядів: 192 | Додав: Спецкор | Теги: опорна школа, Освіта, проблеми, Краснопільська гімназія | Рейтинг: 4.2/5 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]