Вітаю Вас Гість!
Неділя, 21.01.2018, 09:34
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Календар

Пошук

Форма входу


ПРАВИЛЬНЕ РАДІО

«Молоде радіо»


Сайт «Громадського радіо»


Сайт «Є! Радіо»


Сайт «Радіо Домівка»


«Радіо Рокс Україна»


Слухаємо тут:

«Громадське радіо»


«Є! UA Radio»

«Є! Rock Radio»

«Є! Hit Radio»


«Радіо Домівка»


«РадіоРокс»


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Календар України


Краснопілля у Web

Громадські та персональні сайти
Громадський портал Краснопілля Самотоївка в мережі Internet
Краснопілля. Край Слобожанський Краснопілля Інфо
Неофіційний сайт Миропілля Сайт «Миропілля.ua»
Гільдія редакторів-ветеранів ЗМІ Сумської області Офіційний веб-сайт Пророко-Іллінської общини селища Угроїди
Вчора, сьогодні, завтра… Футбольна Краснопільщина
Сайт Український MIDI репозиторій

Офіційні сайти
Офіційний сайт Краснопільського району Офіційний сайт Краснопільської районної ради
Офіційний сайт Краснопільської ОТГ Сайт Краснопільського районного суду
Сторінка Управління Пенсійного фонду України в Краснопільському районі Сторінка Органи та установи юстиції Краснопільського району
Веб-сторінка Краснопільського відділення поліції Офіційний сайт Миропільської ОТГ
Краснопільська селищна рада. Офіційний сайт

Сайти освітніх закладів
Відділ освіти Краснопільської РДА Сайт Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Краснопільська гімназія Краснопільський дитячий садок №3 «Дзвіночок»
Сайт Самотоївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Славгородська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Хмелівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Сайт Хмелівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Мезенівський НВК Бранцівський НВК
Краснопільський районний центр дитячої та юнацької творчості Миропільський навчально-виховний комплекс

Виробництво, послуги
Сайт Краснопільського держлісгоспу Сайт ПП «Комарницький»
Пасека Чехунова Б.И. Турагентство КрасТур
Садиба сільського зеленого туризму «Грунівська Січ» Сімейна пасіка Чернієвських
Сайт Сергія Ноженка Краснопільський агролісгосп


Краснопілля на карті
Krasnopillya google map
Krasnopillya google map

Наші відвідувачі (з 14.10.2009) free counters

Лінки
Безкоштовний каталог сайтів Каталог україномовних сайтів
Найкращі сторінки Сумщини


Мова – ДНК нації Українці в світі
Україна Incognita Україна на старовинних мапах
Рукотвори — інтернет-проект про народних майстрів «КОБЗА» - українці в Росії

Добре товариство
Зробимо Україну чистою!

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Розповіді про земляків » Знані земляки

Дмитро ГОНЧАРЕНКО: "ПОСМІХАЙТЕСЬ, І ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ!"


Про те, що Краснопільщина - батьківщина багатьох талановитих людей, не буде зайвим повторювати знову й знову, адже це не банальність, а чиста правда. Переконуєшся в цьому щоразу, при підготовці матеріалів до цієї рубрики, коли знайомишся із земляками, що живуть за межами області, а то й України.

НЕОЧІКУВАНА ПОСИЛКА

Нещодавно на адресу редакції надійшла посилка, а в ній дві книги, автором яких є наш земляк, Заслужений діяч науки і техніки України Дмитро Федорович Гончаренко."З великим задоволенням висилаю Вам і Вашим колегам дві мої книги, які вважаю найбільш вдалими. Одна з них “Строительство и реконструкция стадионов", присвячена підготовці стадіонів України і Польщі до Євро-2012. У книзі детально розглянуто світові досягнення у галузі будівництва та реконструкції стадіонів. Викладений у книзі матеріал підкріплено чисельними ілюстраціями. Друга книга, це збірка "Посміхайтесь, і все буде добре", до якої увійшли веселі історії, анекдоти та афоризми, які я збирав із різних джерел протягом багатьох років. Маю надію, що книги принесуть Вам задоволення".

Звичайно, принесли, і не лише нашому колективу, адже з книгами вже встигли ознайомитись багато друзів газети. Більше того, як виявилось, між редакцією і Дмитром Федоровичем існує давня, заочна дружба.
"Я народився в Селі Студенок Миропільського району, яке пізніше стало селом Миропілля Краснопільського району. Найкращі роки мого дитинства і юності пов'язані з цими прекрасними місцями. Відвідуючи, на жаль не часто, місця свого дитинства, із задоволенням читаю Вашу газету. Завжди маю велику повагу до людей, які несуть до читачів важливу і необхідну для них інформацію", - розповідає Дмитро Федорович.


ЖИТИ - ЗНАЧИТЬ ПРАЦЮВАТИ

Отже, давайте познайомимось із трудовою біографією Дмитра Федоровича. Вона насичена, не випадково їй присвятили окремий розділ цього матеріалу. Тож народився він 07.10.1947 р. у с. Студенок Миропільского району Сумської області.

В 1965 році закінчив одинадцять класів Миропільської середньої школи. Свій трудовий шлях розпочав слюсарем-сантехніком БУ-507 тресту Сантехмонтаж-60 в м.Суми в 1965 році, на ступного року вступив на вечірнє відділення Сумського філіалу Харківського політехнічного інституту. В 1969 році перевівся на денне відділення будівельного факультету Харківського інженерно-будівельного інституту, який закінчив з відзнакою в 1973 році.
З 1973 року по 1980 рік працював виконробом, старшим виконробом БУ-Пластмасбуд, тресту Промбуд-2, комбінату Харківпромбуд, Мінпромбуду УРСР.

У 1979 році вступив до аспірантури названого інституту, де у 1982 році ним була успішно захищена кандидатська дисертація. Починаючи з 1982 року працював асистентом, доцентом кафедри технології будівельного виробництва, поєднуючи цю роботу з посадою заступника декана по роботі з іноземними студентами.

З березня 1988 року по жовтень 1989 року переведений на посаду старшого наукового співробітника для закінчення роботи над докторською дисертацією. У жовтні 1989 року був призначений на посаду проректора з наукової роботи Харківського інженерно-будівельного інституту, який у 2011 році перейменований у Харківський національний університет будівництва та архітектури.

В 2010 році Гончаренко Д.Ф. був переведений на посаду проректора з науково-педагогічної роботи, яку займає на цей час. У 1993 році Гончаренку Д.Ф. присвоєне вчене звання професора. У 1996 році захистив докторську дисертацію.

У 1998 році Указом Президента України йому присвоєно почесне звання Заслуженого діяча науки і техніки України. У 2004 році за створення та впровадження ефективних технологій, що підвищують експлуатаційний ресурс інженерних систем життєзабезпечення, Гончаренку Д.Ф. присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки. За цим напрямом в університеті створена наукова школа, що представлена в Україні та за її межами, яку він очолює.

Під його керівництвом та безпосередньою участю розробляються та впроваджуються науково-технічні рішення, що забезпечують надійну експлуатацію мереж водопостачання та водовідведення.

Гончаренко Д.Ф. є автором 370 наукових публікацій, в тому числі 21 монографій та навчальних посібників, 12 авторських свідоцтв і патентів. Під його науковим керівництвом захищено 38 кандидатських та 5 докторських дисертацій.

За багаторічну сумлінну працю та особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність у 2005 році нагороджений знаком Міністерства освіти і науки України "За наукові досягнення".
У 2008 році нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.

Гончаренко Д.Ф. є членом наукової ради Міністерства освіти і науки України і головою секції за фаховим напрямком "Технологія будівництва, дизайн, архітектура" наукової ради МОН України. Протягом багатьох років був членом Атестаційної колегії МОН України, заступником голови експертної ради ВАК України з будівництва, архітектури та геодезії. Є головою спеціалізованої вченої ради з захисту докторських дисертацій, членом редакцій декількох наукових журналів, в тому числі за кордоном.

Вільно володіючи німецькою мовою Гончаренко Д.Ф. двічі був стипендіатом ДААД (німецької служби академічних обмінів). Успішно читав лекції в університетах Німеччини, Польщі та Китаю. Він є дійсним членом Академії будівництва України і дійсним членом Люблінського відділення Польської Академії Наук.


ЧИМ СЕРЙОЗНІШЕ ОБЛИЧЧЯ, ТИМ ПРЕКРАСНІША ПОСМІШКА.Попри посади і численні звання, Дмитру Федоровичу притаманне почуття гумору. Він любить дотепні жарти, анекдоти і навіть попри свою колосальну зайнятість між науковими працями завжди знаходив хвильку для збирання анекдотів, жартів, гуморесок, а у 2015 році опублікував збірник анекдотів "Посміхайтесь і все буде добре"

"Я виріс у сім'ї, де гумор завжди був поряд із такими цінностями, як честь, порядність, совість. Ось і зараз найближчі для мене люди - дружина, син і невістка завжди із задоволенням слухають мої нові знахідки. - розповідає Дмитро Федорович. - Збирати анекдоти я почав ще в роки моєї юності. Деякі з них я пам'ятаю навіть зараз. У шкільні роки мені доводилося бути конферансьє у шкільній художній самодіяльності. Я озвучував їх зі сцени. У студентські роки читав зі сцени мого рідного інженерно-будівельного інституту "Аристократку" Михайла Зощенка, гуморески українського поета Павла Глазового.

Незабутні дні моєї студентської юності пов'язані з командою КВК інженерно-будівного інституту. Кожна репетиція команди і кожен виступ були сповнені морем сміху і гумору. У студентські роки я брав активну участь у студентському науковому товаристві. Інститут закінчив з відзнакою. І ось такий, дотепний і розумний, здавалося би, цілком підготовлений до життя, в аспірантуру не потрапив. І як тут не згадати веселу студентську пісню:
А если не попал в аспирантуру, сдуру,
Собирай твой тощий чемодан,
Обними папашу, поцелуй мамашу
И бери билет на Магадан.

Пощастило: замість Магадана - промислове будівництво м Харкова. Слід сказати, що будівельники - люди суворі. Здавання об'єктів під Новий рік або до з'їду партії вимагало великого напруження, завзятості й терпіння. Жарти, дотепи, гумор на планерках і в процесі роботи допомагали долати усі перешкоди і здавати об'єкти у встановлені терміни".


У ДЖАЗІ - ТІЛЬКИ ПРОФЕСУРАВислів "Талановита людина - талановита в усьому" якраз про Дмитра Федоровича, адже є в нього ще одне захоплення не лише пов'язане, а й прямо залежне від гарного настрою. Це захоплення музикою. Граючи на трубі, в 1962-65 роках входив до складу джазового секстету при Миропільському палаці культури, а вже в інституті - в оркестрі такого ж складу."Аспірантура, захист кандидатської дисертації, робота на кафедрі, докторантура, захист докторської дисертації… І ось через багато років знову музика - джазовий оркестр "7+1" університету будівництва й архітектури, - згадує Дмитро Гончаренко. - Кожна наша репетиція найчастіше розпочиналась з обміну новими анекдотами. Репетиції ми починали, зазвичай, досхочу насміявшись".З гумором і любов'ю протягом 14 років Дмитро Федорович грав на трубі в джазовому оркестрі "7+1" професорів і викладачів Харківського національного університету будівництва та архітектури, якому пощастило в 2009 році відкривати джазовий фестиваль у Коктебелі.

Ось такий він, наш земляк Дмитро Федорович Гончаренко - талановитий, титулований доктор технічних наук, професор з почуттям гумору і відчуттям прекрасного.
О. МОЦНИЙ.
Газета "Перемога"


Джерело: http://krasnews.at.ua
Категорія: Знані земляки | Додав: Спецкор (30.07.2017) | Автор: Газета "Перемога"
Переглядів: 125 | Теги: Краснополье, Дмитро Гончаренко, Миропілля, Вчений, Студенок | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]